Metoda jest wbrew pozorom, bardzo prosta i przyda się, kiedy na głowie mamy wiele różnych hennowych odcieni, a chcielibyśmy kolor maksymalnie wyrównać. Zwykle kilka odcieni powstaje na włosach, które były przed przejściem na ziołowe farbowanie farbowane były chemicznymi farbami. Ale nie zawsze. Czasem zmiana pielęgnacji sprawia, że odrost mamy zupełnie innej jakości, niż reszta włosów. Na przykład innej porowatości, gdzie zioła łapią kolory inaczej.
Metoda lusterkowa.
Dla kogo?
- Kiedy mamy czesc włosów jaśniejszych a czesc ciemniejszych
- Kiedy zależy nam, by optycznie rozjaśnić jedna czesc wlosow a jednocześnie lekko przyciemnić druga
Jak to zrobić?
Oczywiście, jak przed każdym hennowaniem włosy najpierw należy oczyścić i chelatować.
Rudosci.
Na rudości przygotowujemy dwie miseczki. Trzymamy sie ogólnych wytycznych, co do dodatków i proporcji z TEGO postu, jeśli lubimy jasne rudości. Jeśli marzą nam się ciemne rudości i hennowe brązy (te bez indygo) sugerujemy się TYM postem w doborze dodatków i sposobie przygotowania:
1) Miseczka jasna: Cassia, senna lub senes, przygotowane TYM sposobem, odstane i zakwaszone.
2) Miseczka ciemna: Henna przygotowana TYM sposobem, odpowiednio zakwaszona i odstana, az pusci, czyli gdy zaczyna barwic skore.
Brazy hendigo.
Na hendigowe brązy także robimy dwie miseczki:
1) Miseczka jasna: Henna przygotowana TYM sposobem, odpowiednio zakwaszona i odstana.
2) Miseczka ciemna: indygo, przygotowane TYM sposobem, te miseczce przygotowujemy, kiedy miseczka z henna już jest gotowa, nie wcześniej! Indygo się nie odstawia.
Proporcje i technika.
W miseczce jasnej powinno znaleźć się mniej więcej tyle cassi (bądź, henny, jeśli robimy hendigo), by starczyło na pokrycie włosów z ciemniejszej partii.
W miseczce ciemnej tyle henny (bądź indygo, jeśli robimy hendigo), by starczyło na pokrycie partii włosów jaśniejszych.
Kiedy obie miseczki są już gotowe a ich zawartość może już iść na głowę, bierzemy łyżkę i przekładamy pastę z jednej miseczki do drugiej. I odwrotnie. Warto używać w miarę szerokich naczyń, tak, aby można było paste nabierać z jednej strony a klasc w drugiej miseczce z boku ścianki, tak, aby pasty mocno sie ze soba nie mieszały, zanim nie zakończymy procesu przekladania pasty. Ale też, nie ma co się bardzo przejmowac, jesli sie troche pomieszane, to nie apteka. ;-) Po przełożeniu past, dokładnie mieszamy pastę w każdej z miseczek, tak, aby składniki się połączyły.
Zasada przekladania jest prosta:
Po tym etapie w miseczce jasnej będziecie mieli w przypadku rudości cassie z dodatkiem henny. A w miseczce ciemnej, hennę z dodatkiem cassi. I analogicznie w przypadku brązów hendigo, w miseczce jasnej będziecie mieli hennę z dodatkiem indygo a w miseczce ciemnej indygo z dodatkiem henny.
No i teraz nakładamy. Nakładamy zawartość miseczki jasnej na ciemniejsze partie włosów. A zawartość miseczki ciemnej na jaśniejsze partie włosów. Nie ma co sie martwic o dokładność. Henna i zioła nie rządzi się tymi samymi prawami, co farby chemiczne. Niedokładność niczym nie grozi i tak wyjdzie fajnie. ;-) Czyli nakładamy najlepiej, jak umiemy, ale nie martwimy się szczegółami.
Rudości trzymamy na głowie kilka godzin, im dłużej, tym kolor mocniej sie wyrowna. Hendigo trzymamy na głowie 2 do 3 godzin. Nie dluzej.
Zmywamy, utleniamy kolor na głowie przez 48 godzin i gotowe! Jak zwykle obserwujemy, jak udało nam się grać z kolorem i przy następnym hennowaniu sugerujemy się spostrzeżeniami z tego, które już mamy za sobą w doborze proporcji.
Metoda lusterkowa wcale nie jest skomplikowana, polega po prostu na przygotowaniu dwóch mieszanek ziół. Mieszanki oraz jej lustrzanego odbicia. Życzę Wam wielu sukcesów w wyrównywaniu koloru.
super wpis, wiele cennych informacji :)
OdpowiedzUsuńświetny wpis
OdpowiedzUsuńBiorąc pod uwagę, że jesteśmy w temacie farbowania włosów, warto także wspomnieć o tym, jak zrobić bezowy blond na swoich włosach. Z tego co mi wiadomo, jest to dość trudny proces, który wymaga precyzyjnego wykonania. Dlatego, jeśli chcesz uzyskać ten kolor w domu, polecam zerknąć na blog https://soshe.pl/bezowy-blond-komu-pasuje-i-jak-zrobic-ten-kolor-na-wlosach/ , gdzie znajdziesz szczegółowy poradnik krok po kroku.
OdpowiedzUsuń