Przejdź do głównej zawartości

Jak zrobić piegi henną? Tatuaż mehandi na twarzy. ;-)








Piegi sa piekne. Tak bardzo, bardzo bardzo piękne. Nie moge sie na nie napatrzeć. I na dodatek tak pięknie wyglądają z hennowanymi włosami. Sami zobaczcie TUTAJ. I TUTAJ. No, jak ich nie kochać? ;-)




Jak to zrobić? ;-)





SŁOWO PRZESTROGI: nie używamy do robienia piegów gotowych rożków wypełnionych henna! Rożki w wiekszosci wypadkow zawierają PPD. Jak nakładanie PPD na skórę rąk u niektórych może przejść, to u innych już nie. TUTAJ warto zobaczyc, jak wygladaja poparzenia po zastosowaniu takich rożkow. Nie ryzykujmy uzyskania takiego efektu na twarzy. No i jeszcze jedna sprawa, PPD barwi na czarno. Jak wygląda taka wtopa czarnych piegów na twarzy można obejrzeć TUTAJ. Efekt jest trwały. ;-)




  • Wybrać naturalna, super świeża, genialnie przesiana na pyłek henne. Moja to była Rajasthani z 2017- zbiór monsunowy. Henna najlepiej przesiac kilka razy, jesli piegi mamy zamiar malowac z buteleczki do mehandi.

  • Henne zakwasic, jak na tatuaz mehandi. Moim sprawdzonym sposobem (nie róbcie tego do włosów! ;-) ) jest sztuczny, butelkowany “sok” cytrynowy. Sprawia, że henna bardzo mocno ciemnieje. Do henny dodajemy cukier puder, tez przesiany przez sitko w proporcji tak, by zajmowal 1/4 calosci w gramach. Henne odstawiamy i sprawdzamy na skorze jak barwi. Gdy juz pusci, dodajemy olejku eterycznego (sprawdzi sie rozmarynowy, kajeputowy, tea tree, eukaliptusowy) w proporcji tak, by na 10 gram ziol byla to niepelna lyzeczka do herbaty.

  • Robimy mieszanka probe alergiczna. Jak zrobic taka probe TUTAJ. Bezpieczeństwo przede wszystkim, w końcu pracujemy na twarzy. Brzydkie podrażnienia to na pewno nie efekt, który chcemy uzyskać.

  • Oglądam w necie zdjecia naturalnych piegów i wybieramy sobie design. ;-)

  • Oczyszczamy twarz z makijażu, potem myjemy mydłem. Nakładamy hennę za pomocą patyczka, zapałki, wykałaczki, tam gdzie chcielibyśmy mieć piegi.
  • Zostawiamy do zaschnięcia. Im dłużej trzymamy piegi na twarzy, tym efekt kolorystyczny będzie mocniejszy. Ja trzymałam moje 3 godziny. Zmywamy piegi za pomocą mokrego wacika, ale jesli macie ochote na mociejszy efekt kolorystyczny, warto je delikatnie zeskrobac na sucho i nie moczyc buzi przez nastepne kilka godzin. Piegi mozna zeskrobywac ze skory partiami, tak by efekt calosci byl ciekawszy. Te ktore zdejmiemy pierwsze, beda mniej wybarwione, te ktore posiedza dluzej, mocniej. Po zmyciu czy zeskrobaniu piegi będą pomarańczowe. Za kilka godzin utleniają się do naturalnego brązu. Piegi warto malować wieczorem, by rano wstać z pięknie wybarwionymi nowiutkimi piegami. 


     

  







Designerskie, trwale piegi. ;-) 

 

 

  • Pamiętaj, że piegi nie są okrągłe. Naturalne piegi mają różne kształty.
  • Pamiętaj, że piegi nie są tego samego rozmiaru.

  • Pamiętaj, że piegi nie są rozłożone po twarzy symetrycznie.

  • Nie każda kapka henny da na twarzy efekt kolorystyczny. Im ciensza warstwa pasty, tym słabszy efekt, im grubsza, tym bardziej zdecydowany.

  • Różne partie twarzy będą łapać kolor w różny sposób. Może się okazać, że mimo wysiłków, jakaś partia twarzy koloru nie złapie.U mnie piegi na nosie i u nasady czola lapia najmocniej. Na skroniach mniej a najmniej lapia pod oczami i na policzkach. Warto wziac to pod uwage podczas zdejmowania pasty i na partiach, gdzie lapia slabo, zostawic paste na dluzej.

  • Pamiętajmy, że efekt zostanie z nami na tydzien a moze i na duzo dluzej. Nie szalej. ;-) Moje podkłady i pudry nie zakrywają hennowych piegów w 100%. ;-)

  • Używaj różnych narzędzi i różnych końcach, od okrągłych po kwadratowe, od większych po mniejsze. Zapalka, rozgięta wsuwka z kulka na końcu, wykałaczka, szczoteczki, pędzelki. Można też pryskać hennę na twarz za pomocą pocierania nasączonej henna szczoteczki tuż nad skórą. Ale uwaga na oczy. Lepiej założyć okulary. Dobrze sprawdzi sie tez rozek do mehandi badz plastikowa butelka z metalowa koncowka, ale te metody wymagaja wprawy, poniewaz zostawiaja zbyt regularne, okragle kuleczki.

 Na zdjeciu efekty po pierwszej partii piegow. Jeszcze niesmialo. 
Nastapna partwia wyszla tak. Nastepnym razem bede bardziej uwazna przy piegowaniu nosa. ;-) 


A jeslibyscie sie zastanawiali, jak wygladam bez piegow, to tak. Mam kilka wlasnych, ktore wychodza tylko jak jest slonce. Ale naprawde niewiele. 




Udoskonalony przepis na piegi. 

UWAGA, bardzo mocne i trwale. Latwo przesadzic. 



2 porcje mocnej henny (np. Raj)

1 porcja bialego cukru
woda destylowana


Pomieszac, dodac wody az do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Mieszanke wstawic pod przykryciem do piekarnika nagrzanego do 80 stopni celsjusza. Piekarnik wylaczyc i zostawic tam paste na 3 godziny. Po trzech godzinach wyjad i dodac 1 porcje olejku kajeputowego badz tea tree. Uzywac od razu. Nie trzymac na twarzy dluzej niz 5 godzin, chyba ze zalezy nam na bardzo bardzo mocnym efekcie. Piegi delikatnie zdrapac, nie uzywac wody, zaczekac az kolor wyjdzie i zmieni sie z pomaranczu na braz (okolo 12 godzin).  Pasta swietnie sie mrozi i mozna to robic z nia w nieskonczonosc, przy kazdym mrozeniu staje sie mocniejsza (mrozilam juz 6 razy...).


Życzę Wam pięknych piegów na wiosnę. ;-)

Komentarze

  1. Hej, dlaczego do mehendi dodaje sie cukru? Czy jest on potrzebny?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cukier sprawia, ze pasta dobrze sie przylepia do skory.

      Usuń
  2. Hej, moje piegi robiłam o 10tej i trzymałam je 4h potem zeskrobałam i i dopiero po 6h przemyłam je wacikiem (nasączonym tylko wodą) i mam nadal piegi rudawe :D ja dalam sok z cytryny świeżej i może dlatego :/ napisalabys mi konkretnie jaki to ten "sztyczny sok butelkowy" może zciemnieja jak dodan właśnie taki do mikstury :D a nie przychodzi mi do głowy o jak może ci chodzić

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zrobilam update przepisu, mysle, ze ten nowy przepis lepiej sie u ciebie sprawdzi. A piegi po zdrapaniu zawsze sa pomaranczowe, ciemnieja z czasem.

      Usuń
  3. czy ten udoskonalony przepis obejmuje też zakwaszenie henny? czy tylko to co jest podane w wytycznych?

    OdpowiedzUsuń
  4. Hmm, a co jeśli znalazłam rożki z henną, które mają naturalny skład? 100% henny, bez PDD i kraj pochodzenia Indie. Firma nazywa się ''Golecha''. Słyszałas może o niej? Trochę boję się, że zwyklą henną mi nie wyjdzie (chodzi o to, że te różek ułatwiałby robienie piegów) albo że coś zrobię źle z proporcjami

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To nie jest czysta henna a ppd. Rozki z henna nie mają trwałości półkowej i trzeba je mrozic. Skład jest fałszywy.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Lista dodatków: dodatki do henny, cassi i hendigo. Kontrola koloru.

Każdy kwaśny dodatek lekko zmienia efekt końcowy farbowania i za ich pomocą można kontrolować tonację kolorystyczną włosów, jakie będziemy miały na głowach, po koloryzacji henną czy kasją. Wybór kwaśnego dodatku ma tez wpływ na rezultat ostateczny farbowania za pomoca hendigo, badz farbowania cassia z katamem.  Zakwaszanie cassi oraz henny sprawia tez, ze rezultat farbowania jest trwalszy, ponieważ ten proces zmienia krztalt cząsteczek barwnika. Jeśli jesteście zainteresowani, jak chemicznie ten proces przebiega, warto poczytać TUTAJ . Zakwaszanie ziol farbujących zostało doglebnie przebadane metodami naukowymi w laboratorium i nie jest jakimś mitem, czy hennowym zabobonem .  Kwaśny dodatek zmienia strukturę cząseczki barwnika na bardziej nieregularną. Taka cząsteczka z łatwością przyczepia się do keratyny i ma dużą trwałość.  Nieumiejętne zakwaszanie henny prowadzi do koloru, nad którym nie mamy zadnej kontroli a rezultat takiego hennowania czasem jest niemożliwy,

PRZEPIS-BAZA, czyli jak przygotować cassie czy hennę, by zawsze pięknie łapała

  PRZEPIS-BAZA, czyli jak przygotować cassie czy hennę, by zawsze pięknie łapała Podstawowy przepis nadaje się do samej cassi, senny bądź senesu, samej henny oraz cassi z henną (można je przygotowywać razem, można też osobno). Posiłkując się tym przepisem należy także przygotować  hennę do pierwszego etapu hennowania dwuetapowego (etap henny) hennę pod hendigo (czyli do odstanej henny, badz henny z cassia dodajemy indygo/katam i od razu nakładamy na głowę) 💣 BETTER SAFE THAN SORRY. PRÓBY UCZULENIOWE Jeśli jesteśmy alergikami, bądź kiedyś byliśmy, przed nałożeniem ziół na głowę robimy próby alergiczne każdego ze składników naszej mieszanki osobno . I nawet jeśli na testach nie nic nie wyszło, zanim nałożymy na głowę pastę, sprawdzamy czy w domu mamy tabletki antyhistaminowe (lub EPI-Pen). Zioła rzadko uczulają i reakcje na nie zwykle nie są niebezpieczne. Częściej reakcje alergiczne wywoływane są przez kwaśne dodatki. Przygotowanie włosów 1) Przed nałożeniem ziół farbujących oczy

Odświeżanie koloru henny. Oczyszczanie przed hennowaniem. Chelatowanie włosów.

Chelatowanie włosów, to nic innego, jak zdejmowanie z nich nabudowanych składników mineralnych, jakie znajdują się w wodzie z kranu (szczególnie twardej). Jeśli hennujemy włosy, warto szczególną uwagę przyłożyć do regularnego oczyszczania włosków nie tylko ze składników kosmetycznych (do tego wystarczy zwykły SLS) ale także z minerałów . Oprócz tego, ze minerały sprawiają ze włosy matowieją, robią się szorstkie i suche, hennowane włosy tracą kolor, ciemnieją i szarzeją. Jak poznac, czy mamy w domu twarda wodę? Szukamy kamienia w czajniku do gotowania wody, na kranach oraz w toalecie. Jeśli w domu mamy problem z kamieniem i musimy go regularnie usuwać, mamy w domy twardą wodę. Takiej wody nie używamy do rozrabiania ziół ani po przegotowaniu, ani jako podstawę pod glutka lnianego. Twarda woda może całkowicie zablokować szczególnie katam i indygo. Cassia rozrobiona na twardej wodzie może dać zielony rezultat. Dobra, mocna henna pewnie przeżyje wszystko... ale może wyjść buro. W

Jak zafarbowac wlosy henna na rudo?

Farbowanie henna wlosow na rudo wbrew pozorom nie jest takie proste, jak się nam wydaje. Tak, henna farbuje na rudo, ale henna tez nie rozjaśnia , co nastręcza dużo problemów, jeśli nie mamy wlosow całkiem siwych, bądź jasnego blondu. I nawet, jeśli mamy, nakładanie na jasne włosy czystej henny, po kilku razach, zamiast rudego, da nam brąz. Henna po prostu się nabuduje. Dlatego ja polecam Wam metodę malych kroczków . Jeśli nabudujecie sobie hennę do brązu, rozjaśnić będzie ja mozna tylko chemicznie. Więc ostrożnie, i powoli. ;-)  Rude kolory docelowe: pomarańczowy, marchewka, jasna miedź, ciemna miedź. Te kolory będą się nabudowywać naturalnie, od pomarańczu aż do ciemnej miedzi. Sztuka jest w tym by nabudować tylko do pożądanego odcienia i potem proces zatrzymać. ;-) Pomarańczowy: tego koloru nie da się zrobić za pomocą samej henny na włosach w innym kolorze, niż siwe bądź platynowy blond. Jasna marchewka: wyjdzie na złotym blondzie, siwym oraz pl

Jak nałożyć na włosy hennę żeby nie zrobić sobie krzywdy?

Pasta hennowa to szorstkie, ciężkie błoto . Mimo dodawania do niej glutka lnianego i wybierania henny dobrze przesianej, bez piachu i innych zanieczyszczeń, nawet ze świetnej jakości henny wychodzi błoto. To nie gładka i leciutka odżywka. I o tym trzeba pamiętać i obchodzic sie z nia odpowiednio do jej konsystencji i ciężkości, by nie narobić sobie kłopotów. Przy nieprecyzyjnym nakładania henny na głowę może nas czekać wypadanie włosów, zniszczenia na długości, podrażnienie skalpu oraz odparzenia na skórze. Jakie są niebezpieczeństwa? Włosy w procesie hennowania są ciągnięte przez ciężka pasta nałożona za ciasno. Włosy w procesie hennowania sa szorowane szorstka pasta. Szorowany jest też skalp. Włosy i skóra głowy są ciągnięte przez opatrunek hennowy z pasty , folii oraz ręcznika lub ciężkiej czapki. Skóra czoła i karku zostaje poparzona przez folie. Więc jak sobie z tym poradzić? Henna zawiera piach i inne organiczne

Henna w pigułce. Przeczytaj, zanim zadasz pytanie.- grupa na FB Henna na wlosy Miksologia.

UWAGA: post ktory czytasz zostal pierwszy raz opublikowany w Pazdzierniku 2017 roku. Funkcjonuje pod tym tytułem od początku i stał się popularna frazą w wyszukiwarce w Google. Z tego powodu tytuł posta został skopiowany przez naszego copycata jako tytuł filmu na Youtube. Film pod tytułem "Hennowanie w pigułce" zatytułowany na thumbnailu jako "Henna w pigułce" powstał w Kwietniu 2019 roku i jest okrojoną oraz wprowadzającą zamęt wersją tego posta. Obejżenie tego filmu nie pozwoli ci rozeznać w świecie hennowym na tyle, byś mógł bezpiecznie zacząć hennować, oraz by inni mogli bezpiecznie hennować z tobą. Przeczytaj tekst poniżej, nie polagaj na tej youtubowej kopii posta.           Przy wejściu na grupę Henna na włosy Miksologia zobaczysz trzy pytania. Po odpowiedziach na te pytania zespól Miksologii będzie mogl wywnioskować, czy przeczytales/przeczytalas ze zrozumieniem informacje poniżej. Jesli zle odpowiedziales/odpowiedzialas na pytania i zos